Studniówka za pasem… … czyli rady jak zorganizować bal idealny

Jako zawodowy DJ nieraz zapewniam zabawę muzyczną nie tylko na weselach, ale także różnego imprezach okolicznościowych. Jedną z nich jest studniówka – bardzo ważny, najczęściej pierwszy „dorosły” bal każdego przyszłego maturzysty. Dlatego postanowiłem przygotować krótki poradnik o tym, jak zadbać o właściwą jej organizację.

Jeśli jesteś w komitecie organizatorów – to doskonały tekst dla Ciebie. O magii studniówki może świadczyć choćby fakt, że jak zapytacie swoich rodziców lub starszych znajomych, to często ich partner lub partnerka z tego dnia stawała się później długoletnią miłością. Studniówkę wspomina się na zjazdach absolwentów, przypadkowych spotkaniach z kolegami z klasy albo w zaciszu własnego domu, gdy przegląda się zdjęcia i filmy. Warto więc zadbać, by tego dnia sprawy organizacyjne zapięte były na ostatni guzik.

 

Sala gimnastyczna czy elegancka restauracja?

Obecnie studniówki raczej organizuje się w wynajętych salach restauracyjnych, choć nadal są szkoły, które podtrzymują tradycję uczniowskiej zabawy na sali gimnastycznej. Bez względu jednak na wybór miejsca, co często zależy po prostu od budżetu, warto zadbać, by w danym miejscu pojawiły się akcenty, wiążące się ze szkołą. Występy uczniów z mini-scenkami, prezentacja zdjęć z 3 ostatnich lat, wręczenie podziękowań albo wybory miss i misterów – to tylko jedna z wielu propozycji. Najlepiej inwencję zostawić samym uczniom i pozwolić im wykazać się kreatywnie.

Poloneza czas zacząć!

Przed samą studniówką należy rozpocząć próby poloneza – osobiście doradzam choć raz zatańczyć go na próbę w wynajmowanej sali. Niestety, nie zawsze ma to miejsce, a później uczniowie nie umieją się znaleźć w obcym miejscu. Przy podpisywaniu umowy warto umówić się z właścicielem sali lub restauracji na jedną próbę – zaoszczędzicie sobie stresu, a polonez wypadnie dużo lepiej.

Muzyka – podstawa dobrej zabawy

Jeśli chodzi o wybór dobrej muzyki – osobiście polecam wynajęcie dj’a na studniówkę. Polecenie tego zadania jednemu z uczniów, nawet jeśli ma doświadczenie, może doprowadzić do tego, że zaczną się kłótnie. W dużej grupie ciężko dogodzić wszystkim, jeśli chodzi o wybór piosenek. W przypadku zawodowego dj’a możemy liczyć, że zadba on o repertuar, który zadowoli większą liczbę osób. Dj na studniówkę może także zorganizować profesjonalne karaoke, które może stać się jednym z sympatyczniejszych punktów imprezy. Któż z nas nie chciałby np. zobaczyć śpiewającego dyrektora szkoły?

Jedzenie – pamiętajcie o wszystkich

Organizując studniówkę – sprawy związane z jedzeniem dobrze powierzyć firmie cateringowej. Ponieważ studniówka trwa kilka godzin, należy zadbać o podanie dwóch kolacji, jednej tuż po inauguracji zabawy, a drugiej mniej więcej w połowie imprezy. Pomiędzy ciepłymi posiłkami na stole powinny się pojawić zakąski oraz owoce i wypieki. Przy zamawianiu potraw warto zrobić ankietę wśród uczniów i uwzględnić osoby z alergiami oraz np. niejedzące mięsa, by nie okazało się, że jedyną rzeczą, jaką mogą skosztować, jest herbata.

 

 

Dobra zabawa przede wszystkim

Na koniec wspomnę – najważniejszym składniku studniówki – pozytywnym nastawieniu i uśmiechu na twarzy. Życzę tego wszystkim tegorocznym maturzystom. Pamiętajcie, to Wasza noc!

ZAPRASZAM DO PRZECZYTANIA INNYCH ARTYKUŁÓW

MIN.

JAK ZORGANIZOWAĆ ZABAWĘ NA WESELU BEZALKOHOLOWYM?

TOASTY WESELNE – KTO I KIEDY?

PIOSENKA NA PIERWSZY TANIEC – CO WYBRAĆ?

PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW

JAKĄ MUZYKĘ WYBRAĆ NA WESELE?

Pozdrawiam!

DJ MW Maciej Wilkanowski