Dzieci na weselu.

Dla wielu młodych par wyzwaniem jest rozwiązanie problemu pociech zaproszonych gości. Najwygodniejszym rozwiązaniem zarówno dla państwa młodych jak i rodziców dzieci byłoby zatrudnienie na tę wyjątkową uroczystość dodatkowego opiekuna, który zająłby malców. No to jednak często brakuje funduszy. Co w takim razie zrobić z maluchami, gdy ich rodzice się bawią? Wystarczy parę kroków:

1. Po pierwsze uprzedzić prowadzącego wesele.

Często jako DJ na wesele udawało mi się wykorzystać fakt przebywania wielu dzieci na zabawie, ponieważ prosiłem, by każde zabrało jakiegoś dorosłego na parkiet i razem z nim wygłupiało się do puszczanej właśnie muzyki. Rozluźnia to atmosferę i zachęca innych do wyjścia na środek sali. Maluchy bardzo chętnie robią też wężyka, biorą udział w konkursach, słowem: przodują w zabawie. Konferensjer oraz osoby odpowiadające za muzykę powinny jednak zostać uprzedzone o spodziewanej liczbie dzieci, możemy wówczas się odpowiednio przygotować.

2. Dziecięce menu

Dla państwa młodych nie będzie to duży, dodatkowy wydatek, często kucharze lub catering wliczają to już zawczasu w swoje koszta, o czym dowiadujemy się po fakcie. Podanie dzieciom lżejszych potraw w mniejszych porcjach i odpowiedniej oranżady zamiast szampana, to natomiast najskuteczniejszy sposób na uniknięcie zatruć lub innych problemów natury żołądkowej wśród maluchów, które mogłby i innym gościom popsuć zabawę.

3. Osobny kącik do zabaw

Gdy chcemy, aby dzieci po pewnym czasie przestały dominować na zabawie, to warto wyznaczyć im osobną przestrzeń do dokazywania. Nie musi być to osobne pomieszczenie. Wystarczy że jeden kąt sali będzie delikatnie oddzielony od reszty, na przykład prowizorycznym aczkolwiek stabilnym przepierzeniem. Czym zapełnić taką dziecięcą salkę? Tutaj nie trzeba martwić się o koszta – najmłodszym często najwięcej radości dają najprostsze rzeczy, takie jak: balony, bańki mydlane, jakieś kredki i papiery do rysowania. Tematy zabaw można wymyślać na bieżąco, a efekty prac przekazywać państwu młodym na pamiątkę.

4. Wyznaczyć osoby do doglądania dzieci

Najczęściej takie obowiązki pełni rodzeństwo państwa młodych. Należy pamiętać jednak, by te osoby często się zmieniały, tak aby każde z nich miało szansę się wybawić na parkiecie. Pilnujący może zapobiec różnego rodzaju wypadkom, a także poinformować rodzica, że jego dziecko jest już zmęczone i należałoby je położyć. Państwo młodzi mogą zdecydować, by o określonej godzinie DJ na wesele ogłosił koniec zabawy dla dzieci, a następnie puścił im wybraną piosenkę na dobranoc. Takie jasne postawienie sprawy ukróci ewentualne marudzenie najmłodszych, a im rodzicom da też wyraźny sygnał do przejęcia opieki nad swoimi dziećmi.

5. Pokój dla zmęczonych dzieci

W przypadku kiedy nie zapewniamy wszystkim gościom noclegu, to należy przeznaczyć jedno pomieszczenie na posłania dla dzieci. Wyczerpane emocjonującym dniem będą mogły tam odpocząć z dala od muzyki i zgiełku rozmów. Nie spędzą one tam oczywiscie całej nocy, należy uprzedzić rodziców, że to tylko miejsce odpoczynku, a nie noclegu. Warto również ustawić w tym pokoju przewijak dla najmłodszych i ewentualnie fotel do karmienia.
Dzieci na weselu potrafią wywołać niesamowitą atmosferę, są naturalne i skore do zabawy, co zawsze rozluźnia ewentualne napięcie. Fotografie z maluchami są również wspaniałą pamiątką, dlatego warto uwzględniać dzieci w zaproszeniach, przygotować wszystko na ich pobyt i później cieszyć się z ich uczestnictwa w Państwa niezapomnianym dniu.

ZAPRASZAM DO PRZECZYTANIA INNYCH ARTYKUŁÓW

MIN.

STUDNIÓWKA ZA PASEM… … CZYLI RADY JAK ZORGANIZOWAĆ BAL IDEALNY

JAK ZORGANIZOWAĆ ZABAWĘ NA WESELU BEZALKOHOLOWYM?

TOASTY WESELNE – KTO I KIEDY?

PIOSENKA NA PIERWSZY TANIEC – CO WYBRAĆ?

PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW

Pozdrawiam!

DJ MW Maciej Wilkanowski