Jak wybrać dobry zespół lub DJ’a na wesele?

Pytanie, które za pewne nurtuję wielu z Was? Postaram się w paru punktach opisać problem tak, aby na pewno było Wam łatwiej dokonać dobrego wyboru . Chciałem opisać ten problem, gdyż pary młode nie rzadko „padają łupem” oszustów, naciągaczy i amatorów w tej branży. Dlatego wiele par nie wie własnie jak wybrać dobry zespół lub dj’a na wesele.

Średnio 4-5 razy do roku dzwonią do mnie zdenerwowane pary, które proszą o pomoc, bo zespół bądź z którym umówili się na prowadzenie swojej imprezy nagle zniknął. Rekordzistą był Pan z Radomia, który zadzwonił do mnie w dniu swojego ślubu o godzinie 14:00(wesele zaczynało się o 19:oo) ,że DJ którego wynajął na swoje wesele nie odbiera telefonu i nie ma go na sali gdzie miała odbywać się impreza!!! W tym przypadku na pomoc było za późno!! 🙁 …wesele odbyło się bez oprawy muzycznej…

Niestety czasem bywa tak, że pary młode umawiają się na spotkanie z kimś kto przedstawia się jako Dj lub przedstawiciel Zespołu, bierze zaliczkę i znika.

Zdarza się również, że Zespoły lub Dj-je rezygnują z zagrania na weselu, bo trafia im się lepsza oferta, bo Zespół się rozpadł, bo DJ wyjechał za granice „za chlebem”, itp.

Oczywiście nie wszystkich problemów jesteśmy w stanie uniknąć, zdarzają się różne przypadki losowe czasem  po prostu  ktoś zachoruje i nie da rady zagrać na Waszym weselu…

W związku z tym w paru punktach wypisze na co powinniście zwrócić uwagę tak, aby zminimalizować ryzyko ewentualnych problemów:

1. Sprawdzaj opinie – dobrze jeśli możesz zaczerpnąć opinie o danym Dj-ju czy Zespole, wiadomo najlepiej tzw. „pocztą pantoflową” od znajomych ,ale zawsze też możesz poszukać opinii w internecie.

2. Strona internetowa – posiadanie takowej strony w dzisiejszych czasach to standard, który z pewnością uwiarygadnia danego usługodawce.

3. Podpisuj umowę – jeśli jesteście zdecydowani PODPISUJCIE UMOWĘ i sprawdzajcie DANE OSOBOWE osoby z którą podpisujecie umowę!

4. Oglądaj zdjęcia i filmy – czasem nie jest łatwe pozyskanie takiego materiału bo nie wszystkie pary młode chcą je udostępniać, ale doświadczona kapela bądź Dj na pewno powinni mieć jakieś materiały poglądowe, na których możesz zobaczyć jak wygląda ich praca.

5. Własne nagłośnienie i oświetlenie – każdy doświadczony i wprawiony w boju Zespół i Dj ma swój sprzęt!!!

Dodatkowo:
Ja na przykład w związku z tym, że powadzę AGENCJĘ DJ-ską i mam trochę kontaktów w branży, daje na umowie młodej parze Gwarancje  Zastępstwa w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych, które mogą mnie dopaść np: choroba itp. Warto spytać się czy Twój Zespół albo Dj gwarantuje to samo, jeśli nie to musicie liczyć się z tym, że w razie czego zostajecie z problemem sami…

Oczywiście życzę Wam żebyście trafili na jak najlepsze Zespoły i DJ-jów!!

 

ZAPRASZAM DO PRZECZYTANIA INNYCH ARTYKUŁÓW

MIN.

PIOSENKA NA PIERWSZY TANIEC – CO WYBRAĆ?

PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW

JAKĄ MUZYKĘ WYBRAĆ NA WESELE?

TOASTY WESELNE – KTO I KIEDY?

Pozdrawiam!

DJ MW Maciej Wilkanowski