DJ wodzirej na wesele – dlaczego warto zdecydować się na jego usługi

Wyobraźcie sobie wesele w bajecznej oprawie, ze świetną muzyką, ale bez osoby prowadzącej, czyli takiej, która zachęci do zabawy, tańczenia albo po prostu zażartuje. Prawda, że ten magiczny wieczór bardziej, by przypominał biesiadę, niż wyjątkową uroczystość. Dlatego wielu parom powtarzam – DJ wodzirej na wesele to najlepsze rozwiązanie.

 

 

 

Zapomniana profesja wodzireja

Wodzirej nie jest wynalazkiem naszych czasów, już w XVIII wieku pojawił się zawód osoby prowadzącej tańce. Związane było to z rozwojem tańców korowodowych, gdzie na sali tańczyło wiele osób i żeby to wszystko utrzymać w ryzach, była potrzebna osoba, która poprowadzi uczestników balu przez salę.

W Polsce Ludowej wodzireje byli powszechni nie tylko na weselach, ale chyba każda zakładowa impreza nie mogła odbyć się bez osoby prowadzącej. Świetnym przykładem działalności wodzirejskiej jest film „Wodzirej” z Jerzym Stuhrem. Po upadku blok komunistycznego, wodzireje trochę stracili na popularności – bardzo rzadko widuje się ich na imprezach firmowych. Nieco inaczej rzecz wygląda z weselami, chociaż pojęcie wodzireja odeszło nieco w zapomnienie, to przeważnie większość wesel prowadzonych była przez np. wokalistę zespołu.

Dzisiaj, gdy wpisuję w wyszukiwarkę Google frazę: „wodzirej” pojawia mi się całkiem sporo wyników. Chociaż wydaję mi się, że liczba wodzirejów będzie w następnych latach rosła, bo ludzie zaczęli doceniać, że najlepsze imprezy, to takie nad którymi ktoś „czuwa”.

DJ wodzirej na wesele

Jest wiele sposobów, by sprawić, żeby wesele było niezapomnianym wydarzeniem. Jako DJ na wesele z długoletnim stażem, mogę śmiało stwierdzić, że podczas całej uroczystości zawsze trzeba pamiętać o gościach. Co z tego, że uraczymy gości wykwintną kuchnią, skoro całe wesele spędzą na swoich krzesłach. Dlatego według mnie niezastąpioną osobą na weselu jest wodzirej lub DJ wodzirej.

 

 

Przede wszystkim musimy pamiętać, że wesele to dosyć specyficzna impreza – bawią się na nim osoby w różnym wieku, o różnych gustach muzycznych. Ponadto, goście ze strony panny młodej i pana młodego nie znają się, a „muszą” ze sobą spędzić parę godzin. Doświadczony DJ wodzirej nie tylko zapewni muzykę, która wpłynie na rozluźnienie atmosfery, ale także przełamie pierwsze lody. To właśnie, dzięki takiej osobie w początkowej fazie wesela, goście się zintegrują. Ale rola takiego DJ’a nie ogranicza się tylko do powyższych czynności, musi on również w sposób interesujący zajmować czas gościom – DJ wodzirej nie tylko informuje gości, co za chwilę będzie się działo, ale również przeprowadza zabawy, żartuje z gośćmi, a przy tym cały czas zapewnia dobrą muzykę.

Jaki powinien być dobry DJ wodzirej?

Wiele osób zadaje mi powyższe pytanie. Jako profesjonalny DJ na wesele, mógłbym godzinami wykładać zagadnienie, ale ograniczę się do kilku zdań. Szukając wodzireja powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy taka osoba posiada jakiś plan na prowadzenie wesela – spontaniczność jest mile widziana, ale w tym wypadku trzeba być również odpowiednio przygotowanym. Dobry DJ wodzirej to osoba komunikatywna, która bez problemu nawiąże kontakt z gośćmi. Wskazane jest również poczucie humoru oraz łatwość odnajdywania się w każdej sytuacji – niektóre chwile na weselu wymagają szybkiej reakcji w postaci np. spontanicznego żartu. Warto jest także sprawdzić doświadczenie, nie mówię, że to ma być osoba z kilkudziesięcioletnim stażem, ale niekoniecznie nasze wesele musi być poligonem doświadczalnym.

Według mnie DJ wodzirej na wesele to świetne rozwiązanie nie tylko na wesele, ale także imprezy firmowe. W przypadku pytań – zapraszam do kontaktu!

 

ZAPRASZAM DO PRZECZYTANIA INNYCH ARTYKUŁÓW

MIN.

DEKORACJA ŚWIATŁEM I SPECJALNE EFEKTY NA WESELU !

PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW

PRZY JAKIEJ MUZYCE LUBIMY SIĘ BAWIĆ NA WESELU?

JAK WYBRAĆ DOBRY ZESPÓŁ LUB DJ’A NA WESELE?

Pozdrawiam!

DJ MW Maciej Wilkanowski